Pokazy systemów bezzałogowych Dron Show Rzeszów 11.10.2015

Wyścigi dronów, bitwy powietrzne modeli RC, akrobacje lotnicze - to tylko część atrakcji Dron Show Rzeszów 2015 Prolog - pierwszej tego typu imprezy plenerowej na Podkarpaciu. Prowadzenie imprezy Paweł Kielanowski - konferansjer. Wydarzenie zaplanowano na 11 października 2015. Tego dnia, na bulwarach w Rzeszowie, już od godz. 10, będzie można uczestniczyć m.in. w zajęciach dydaktycznych z fizyki, chemii i lotnictwa, wziąć udział w konkursach z nagrodami czy porozmawiać na temat dronów z ich posiadaczami i profesjonalnymi operatorami.

Wideo

Jak zaznacza Grzegorz Łobodziński, prezes Centrum Naukowo-Technologicznego Systemów Bezzałogowych, które jest organizatorem Dron Show Rzeszów 2015 Prolog, celem imprezy jest popularyzacja wiedzy dotyczącej systemów bezzałogowych (potocznie zwanych dronami), zwiększenie świadomości dotyczącej bezpieczeństwa użytkowania tych urządzeń, jak również integracja środowiska profesjonalnych operatorów, amatorów jak i początkujących miłośników systemów bezzałogowych. Organizatorom zależy również na podkreśleniu, że systemy bezzałogowe to nie tylko statki powietrzne, ale również urządzenia poruszające się po lądzie czy w wodzie, operowane przez człowieka na odległość.

Dron Show Rzeszów 2015 Prolog to pierwsza odsłona cyklicznej imprezy adresowanej zarówno do fanów systemów bezzałogowych, jak i wszystkich zainteresowanych tą nową dziedziną lotnictwa XXI wieku.

Miejsce imprezy to Bulwary w Rzeszowie (Park Kultury i Wypoczynku) - okolice małej sceny.

2015 drony mapka

BLOK I
1. Wystawa rozwiązań technicznych – dorobku producentów, uczelni i instytutów (kół naukowych) w zakresie wykonanych egzemplarzy.
2. Zlot amatorów posiadających własne bezzałogowe statki powietrzne jako spotkanie koleżeńsko – inspiracyjne dla wymiany doświadczeń.
3. Prezentacja możliwości wykorzystania systemów bezzałogowych nie tylko latających w wielu sferach gospodarczych, bezpieczeństwa, monitoringu, ochrony środowiska ukierunkowanych dla wybranych środowisk i mediów.

BLOK II
1. Konkursy, loty demonstracyjne i specjalny program sportowych pokazów dla publiczności.
2. Zajęcia dydaktyczne z chemii, fizyki oraz lotnictwa wykorzystywane, nie tylko w systemach bezzałogowych oraz lotnictwie, ale i w codziennym życiu. (Prezentacja stanowisk szkoleniowych wraz z możliwością praktycznego zastosowania).
3. Pokazy Związku Strzeleckiego „Strzelec” przy wsparciu lotniczym firmy Fotoacc Grzegorz Łobodziński.

Dron Show Rzeszów 2015 Prolog objęli swoim patronatem m.in.: Piotr Orłowski - Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Władysław Ortyl - Marszałek Województwa Podkarpackiego, Tadeusz Ferenc - Prezydent Rzeszowa, Wiesław Dronka - Burmistrz Gminy Boguchwała. Partnerem wydarzenia jest Urząd Miasta Rzeszowa.

Wstęp jest bezpłatny.

Systemy bezzałogowe, potocznie zwane dronami, bardzo mocno wchodzą do życia codziennego, dlatego organizator pragnie przybliżyć w bezpieczny sposób “drony” szerokiej publiczności. Obiekty te, w tym momencie służą do komercyjnego wykorzystania np. filmowania z powietrza, fotografii lotniczej, tworzenia ortofotomap czy modeli 3D terenu. Niemniej jednak, coraz częściej wdrażane są także w strukturach służb mundurowych: począwszy od policji, przez straż pożarną czy służby celne. Przy współpracy z Centrum Zarządzania Kryzysowego zorganizowane formacje systemów bezzałogowych mogą pomagać obywatelom w utrzymaniu bezpieczeństwa i porządku.

Dron Show Rzeszów 2015 Prolog to pionierska inicjatywa o charakterze wydarzenia plenerowego na Podkarpaciu, którego głównym celem jest promowanie zasad bezpieczeństwa podczas wykonywania lotów statków bezzałogowych w zakresie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych w aspekcie różnych uwarunkowań mających pośredni i bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo lotów. Jako organizator, Centrum Naukowo-Technologiczne Systemów Bezzałogowych, pragniemy przybliżyć mieszkańcom województwa podkarpackiego tematykę związana z nowymi technologiami stosowanymi w systemach bezzałogowych (potocznie zwanymi dronami) podczas organizowanych pokazów, prezentacji i zawodów.

Dodatkowo, celem szczegółowym przedsięwzięcia jest propagowanie rozwoju innowacyjnej technologii, budowanie trwałych więzi współpracy pomiędzy światem nauki i biznesu, a także rozwijania umiejętności pracy w zespole. Za cel stawiamy sobie również integrację społeczeństwa lokalnego poprzez udział w grach i zabawach związanych z systemami bezzałogowymi (także pokazy dydaktyczne z chemii, fizyki i lotnictwa) oraz utrwalenie wizerunku Centrum Naukowo-Technologicznego Systemów Bezzałogowych.

Więcej informacji: www.dronshow.pl oraz www.facebook.com/DronShowRzeszow